
Багаторазові пляшки для води, які не очищують регулярно, можуть містити значно більше бактерій, ніж туалетне сидіння.
Про це у своєму TikTok-блозі розповів американський анестезіолог Міро Фігура. За словами доктора, незалежне дослідження показало, що в такій пляшці для води в 40 тисяч разів більше бактерій, ніж на сидінні унітазу. Крім того, бактерії можуть активно розмножуватися у кришках від пляшок:
"Якщо ви щодня наповнюєте одну й ту саму пляшку для води, можливо, вам варто зупинитися. Ваша пляшка - це розсадник бактерій. Щоразу, коли ви робите ковток, мікроби з вашого рота, рук і повітря потрапляють всередину".
Фігура каже, що забрудення та хронічний вплив цвілі й біоплівок можуть спричинити гострі та хронічні захворювання. Він радить мити пляшки кожного дня, влаштовуючи їм ретельне очищення раз на тиждень.
Як правильно мити багаторазову пляшку?
- Лікар радить мити її теплою мильною водою після кожного використання, не пропускачи різьбу, носики та гумові ущільнювачі.
- Не слід закривати кришку, поки пляшка повністю не висохла, оскільки вологість лише сприяє росту бактерій.
- Особливо ретельно слід мити пляшки, які використовують хворі люди, а також ті, хто п'є солодкі напої та їсть під час пиття.
- Не варто залишати воду у пляшці, якщо ви нею не користуєтеся.
Інші цікаві поради з мережі
Як відомо, мочалки для тіла швидко накопичують бактерії, грибок і мертві клітини шкіри. Експерт розповів, як часто їх треба змінювати, щоб не постраждати від проблем зі здоров'ям.
А відомий лікар Пол Саладіно заявив, що тривале носіння бездротових навушників може нашкодити чоловічому здоров'ю.