Флот РФ у Середземному морі 'тоне' без бою, - розвідувальний аналітик

Середземноморський флот Росії занепадає. Головними проблемами стали старі кораблі, міжнародна ізоляція та війна в Україні, пише оглядач оборонних новин 19FortyFive, розвідувальний аналітик Ісаак Зейтц.

Росія довго прагнула мати тепловодний порт у Середземному морі. Базу в Тартусі (Сирія) Москва отримала від режиму Асада. Це було єдине постійне закордонне військово-морське угруповання РФ.

З 2013 року Росія відновила постійну присутність у регіоні, протидіючи флоту США.

Відео дня

Флот базується переважно в Тартусі, але втрачає боєздатність. Військові кораблі — здебільшого ще з радянських часів. У 2025 році підтверджено інцидент із пожежею на кораблі "Кільдин".

У зоні відповідальності більше немає підводних човнів — ключового елементу стримування.

Причини занепаду:

1. старіння кораблів та проблеми з ремонтом;

2. війна в Україні: ресурси переорієнтовані на сухопутну кампанію;

3. геополітична ізоляція: Туреччина перекрила Босфор, відрізавши Середземне море від Чорноморського флоту;

4. обмежений доступ до портів та ворожість НАТО.

Крім того, російський флот зіткнувся із жорсткими геополітичними наслідками, зокрема зменшенням впливу РФ у Сирії, Лівії, на Близькому Сході.

Усе це підірвало можливості Росії впливати на морські маршрути в регіоні.

Аналітики прогнозують, що РФ, ймовірно, не відмовиться від середземноморських амбіцій. За умови деескалації війни в Україні може бути поновлено будівництво кораблів і модернізацію флоту.

Кремль може активніше залучати приватні військові компанії (наприклад, "Вагнер") для збереження впливу.  Можливі нові альянси з Іраном, Китаєм або Алжиром як джерело портової та логістичної підтримки.

Водночас Зейтц зауважує, що без стратегічної переорієнтації та ресурсної підтримки російська присутність у Середземному морі буде й надалі скорочуватись, відкриваючи нові можливості для НАТО і зменшуючи вплив Москви на Близький Схід.

Флот Росії - головні новини

Раніше оглядач, екс-сержант і колишній уорент-офіцер спецпризначенців армії США Стів Балестрієрі оцінив шанси Росії на будівництво авіаносця "Шторм". За його словами, у Росії немає досвіду, ресурсів і технологій, щоб зробити це реальністю.

За словами Балестрієрі, величезний авіаносець мав бути закладений у 2025 році і введений в експлуатацію до 2030 року. Крім того, нібито Росія планує побудувати ще три авіаносці, щоб "тримати Захід у страху в Арктиці". Однак, як констатував оглядач, у Росії немає верфі, яка могла б побудувати "Шторм".

Вас також можуть зацікавити новини: