Чому кішка "буцає" головою / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Власники кішок помічали не раз, що їхній домашній улюбленець начебто починає "буцатися". Фахівці розкрили прихований сенс, чому кішка впирається головою в господаря, або ж треться мордою.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, чому коти їдять поруч із господарями - причина виявилася дуже милою.

Чому кішка буцається і муркоче

Фахівець з поведінки кішок Аманда Кемпіон (Amanda Campion) поділилася прихованим сенсом того, чому ваша кішка може "буцатися" з вами або іншими вашими вихованцями, пише британський таблоїд Express.co.uk.

Відео дня

Напевно, будучи поруч з кішкою, ви помічали, що вона "буцає" вас. Це коли вони використовують свої голови, щоб "буцатися" з вами, чи то вашим обличчям, чи будь-якою іншою частиною вашого тіла. Причому, кішки роблять це не тільки з людьми, а й з іншими кішками і домашніми тваринами навколо них. Але що це насправді означає?

За словами експерта, це хороша ознака, яка говорить про зв'язок між вами. Таке "буцання" кішки називається "бантом" - так вона вітається або встановлює зв'язок зі своїми родичами. "Це ознака їхньої довіри і прихильності, а також спосіб передати свій запах вам, іншій кішці або іншому виду тварин у домі", - каже Аманда.

За даними Rescue Vets, кішки мітять своїх господарів, щоб залишити на них свій запах. Під час цього процесу вони використовують свої пахучі залози, які розташовані на щоках, губах, лобі, боках, подушечках лап і хвості. Такі "буцання" головою і маркування запахом також допомагають кішці встановлювати зв'язок з іншими своїми родичами. "Це їхній спосіб сказати: "Ти частина моєї безпечної групи, ти частина моєї сім'ї", - каже експерт.

Крім цього, так вони мітять свої "безпечні зони" і самі себе заспокоюють.

Підсумовуючи, можна дати кілька пояснень, що означає, якщо кішка "буцається":

  • висловлює свою прихильність - "Привіт, я рада тебе бачити", і хоче отримати порцію уваги;
  • залишає свої мітки - "Щось ти пахнеш уже не так, давай це виправимо";
  • будучи дуже чутливими до емоцій господаря, підтримує у скрутну хвилину - "Не засмучуйся, все буде добре";
  • незнайома кішка у такий спосіб може знайомитися, начебто каже "Давай познайомимося", - і дивиться на вашу реакцію.

Але якою б не була причина цього милого "буцання", завжди відповідайте кішці ласкою та увагою - так ви покажете їй свою любов і турботу та зробите щасливою.

Вас також можуть зацікавити новини: