
Червень - дуже зайнятий місяць для фермерів, коли вони проводять на ділянці багато годин. Посів насіння, догляд за молодими саджанцями, обробка від шкідників, підгортання і мульчування - дачникам ніколи відпочивати. Від кількості вкладеної праці залежить майбутній урожай.
Щоб робота на ділянці була ефективнішою, варто звернути увагу на фази Місяця. Люди століттями використовують місячний посівний календар для обчислення родючих днів. Якщо посіяти насіння в такі дати, то воно обов'язково проросте.
Посівний календар на червень 2025 - врожайні та неродючі дні
Місяць має великий вплив на рослини, тому на основі місячного циклу можна скласти фермерський календар. Серед садівників заведено у зростаючий місяць сіяти овочі з надземними плодами, а у спадну фазу - коренеплоди. Повний місяць і молодик традиційно вважаються невдалими для будь-яких процедур із рослинами.
Урожайні дні червня це 4-8, 13, 15, 23, 28-30 число.
Неврожайні дати - 1-2, 10-12, 16, 21, 24-26 число.

Коли і що можна садити в червні
Список того, що посадити в червні, немаленький, особливо цього року. Травень був дощовим і холодним, тому багато дачників перенесли посіви на літо. Садити можна картоплю, гарбуз, буряк, квасолю, дині, кавуни, зелень, капусту. На клумбі сіють дзвіночки, календулу, маргаритки, чорнобривці.
Згідно з посівним календарем, найбільш вдалими для посадки конкретних культур є такі дні:
- овочі у відкритому ґрунті - 2-7, 13-15, 19, 23, 29-30 червня;
- зелень, прянощі, салати - 1, 4, 7-10, 14-15, 23, 28-30 червня;
- дерева і чагарники - 4-7, 13, 15, 27-29 червня;
- квіти - 7-9, 15, 18, 20, 23, 28-30 червня.
Також протягом усього місяця можна пересаджувати на грядки розсаду.
Що потрібно зробити в червні на городі
Крім посадки насіння посівний календар на червень радить не забути про такі процедури:
- Обробка саду. У червні з личинок і лялечок шкідників з'являються дорослі особини. Обприскайте дерева інсектицидом, поки комахи не захопили всю територію.
- Обприскування городу. Те ж саме, що і в попередньому пункті, але препарати вибирайте для овочів. Крім жуків, засіб має впливати і на збудників хвороб. Краще зайнятися профілактикою зараз.
- Прополка. На початку літа бур'яни ще молоді і їх легко прибрати.
- Прищіпка і пасинкування овочів. Ці процедури проводяться для підвищення врожайності. Робити їх рекомендується досвідченим фермерам, інакше нашкодите рослинам.
- Підживлення. Овочі, дерева і чагарники перебувають у фазі активного росту. Зараз вони найбільше потребують добрив.
Якщо дотримуватися цих рекомендацій, то врожай наприкінці літа вас точно порадує.