Бурштинова кислота в таблетках для рослин - як розводити / фото ua.depositphotos.com

Мудрі дачники знають, що бурштинова кислота - найкращий друг садівника. Цей популярний і недорогий препарат має безліч корисних властивостей. А купити його можна в будь-якому агромагазині. Засіб має дві форми випуску - таблетки та порошок.

Ми розповіли, як стане в нагоді дачникові бурштинова кислота - для чого корисна і де застосовується. Перераховуємо 5 варіантів використання препарату в саду та городі, які вам точно знадобляться.

Чим корисна бурштинова кислота для квітів і овочів

Потрібно знати перед застосуванням бурштинової кислоти для рослин, як розводити препарат. Для більшості процедур садівники готують 1%-ий розчин кислоти, тобто 10 г засобу розчиняють в 1 л теплої води. Якщо рослини дуже ослаблені, то концентрацію збільшують до 2% (20 г кислоти на 1 л води).

Відео дня

А тепер називаємо п'ять способів застосування розчину у фермерстві.

Обробка насіння і бульб

Для швидшого проростання картоплі та насіння, особливо старого, посівний матеріал замочують на ніч в 1% розчині кислоти. Потім обсушують і садять у підготовлений ґрунт.

Не менш корисна бурштинова кислота для розсади перед пересадкою. Коріння саджанців рекомендується замочити в розчині на 1 годину. Таким чином саджанці краще приживуться на новому місці, а коренева система буде потужною.

Полив рослин

Розчином бурштинової кислоти можна поливати квіти та овочі, особливо одразу після пересадки. Рослини краще приживуться, а коріння стане міцним. Для поливу роблять слабшу суміш - 2 г препарату на 1 л води. Процедуру проводьте не частіше, ніж раз на 2 тижні.

Бурштинова кислота для рослин - дозування препарату / фото Pixabay

Обробка живців

При розмноженні рослин за допомогою живцювання опустіть зрізані частини рослини на 3 см у бурштиновий розчин концентрацією 1%. Залиште на добу і продовжуйте процедуру звичним способом. З таких пагонів вийдуть потужні, здорові рослини.

Стимулювання цвітіння

Ще одне корисне застосування бурштинової кислоти для рослин - обприскування квітучих пагонів. Після процедури квіти цвістимуть яскравіше і довше, а також утворюватимуть нові бутони. Використовуйте розчин 1% для здорових рослин або 2% для ослаблених.

Перед застосуванням обов'язково перевірте, чи можна обприскувати вашу квітку - деякі рослини такого не люблять.

Підвищення імунітету

Рослини будуть раді бурштиновій підгодівлі після пережитого стресу - хвороби, пересихання, обмороження або перезволоження. Щоб допомогти їм швидше прийти в норму, обробіть розчином концентрацією від 1% до 2,5%. Чим сильніший пережитий стрес, тим більше варто додати кислоти. Процедуру повторіть через 2 тижні.

Вас також можуть зацікавити новини: