
Росіяни почали дуже агресивно посилювати політику щодо примушення українців до виїзду з тимчасово окупованих територій. Про це сказав керівник Центру вивчення окупації Петро Андрющенко в ефірі телеканалу "Київ24".
За його словами, сьогодні росіяни частіше виселяють наших людей з окупованих територій, аніж приймають їх назад. Це відбуваються повсюдно окрім деяких частин Запорізької та Херсонської областей.
"Їм (окупантам) немає значення, куди вони поїдуть - в Україну, в Європейський Союз, чи розпорошаться по території Російської Федерації. Головне для росіян, щоб вони (українці) не залишалися на окупованих територіях, бо для росіян така концентрація українців в одному місці вважається досить небезпечною", - каже Андрющенко.
Він зауважив, що українці зокрема не виявляють великого бажання брати участь у заходах "побєдобєсія", тому окупантам доводиться залучати до цього бюджетників і людей, які приїхали на окуповану територію з Росії.
"Тому ми очікуємо, що по закінченню травневих свят на окупованих територіях ще більше посилиться кампанія щодо чисток, перевірок і фільтрації", - повідомив Андрющенко.
На його думку, політика "заміщення" українців росіянами на тимчасово окупованих територіях буде тривалою. Він розповів, що тепер в Мелітополі, як і в Маріуполі, буде іпотечна програма будівництва, яка спонукатиме росіян переїжджати на окуповані території.
Ситуація на окупованих територіях
Як повідомляв УНІАН, за даними виконувачки обов’язків Постійного представника президента України в Автономній республіці АР Крим Ольги Куришко, за роки окупації Росія замістила своїми громадянами понад 35% населення Криму.
За словами Куришко, окупанти організували масштабне переселення жителів РФ на півострів. При цьому після 2022 року вони реалізували примусове переміщення мешканців нещодавно окупованих територій України.
За її словами, кількість новоприбулих оцінюється приблизно в мільйон. І це в той час, коли тисячі громадян України були змушені покинути домівки через регулярні переслідування та репресії з боку окупантів, мілітаризацію, неприйняття окупації та небажання жити під нею.