Є кілька припущень, чому кити стрибають / Колаж УНІАН, фото - facebook.com/AntarcticCenter

Українські полярники показали знімки, на яких можна побачити, як гігантський кит виринає з води. Як повідомили у Національному антарктичному науковому центрі, під час роботи в океані полярники встигли зловити на фото, як стрибає кит.

"Погодьтеся - це фантастичне видовище. На світлинах - горбатий кит, який вважається найбільш стрибучим серед свого підряду вусатих китів", - запевняють науковці.

Йдеться про те, що стрибок є одним з типів поведінки горбанів на поверхні води, яких загалом виділяють майже два десятки. Англійською це називається breaching whale - кит, що виривається з води. За словами вчених, він може вистрибнути частково або повністю, коли над поверхнею з'являється понад половина тіла велетня.

Відео дня

У центрі пояснюють, що є кілька припущень, чому кити стрибають. Перше - можливо, саме так вони намагаються позбутися паразитів, які масово живуть на їхній шкірі, зменшити подразнення від них й "почухатися" об воду. Друге припущення - так велетні комунікують між собою. Адже звук стрибка чутно досить далеко, тож його можуть використовувати як сигнал.

"Але це тільки гіпотези, адже ми досі небагато знаємо про цих найбільших тварин планети, яких люди сильно винищили під час китобійного промислу", - акцентують науковці.

Унікальні зйомки "маневрених" смугачів

Як писав УНІАН, нещодавно українські полярники вперше оприлюднили унікальні зйомки антарктичних смугачів - китів, які поширений в районі української станції "Академік Вернадський", неподалік острова Галіндез. Цей кит - один з найменших з родини смугачевих, довжина тіла становить 7-9 метрів, але деякі особини сягають 10 метрів.

Вага ссавця - здебільшого коливається в районі 5-6 тонн, але трапляються досить великі представники виду, вагою у 10 тонн. На зиму вони відпливають північніше, в тепліші води для розмноження, але деякі особини зимують в Антарктиці.

Вас також можуть зацікавити новини: