Наразі активність противника на Лиманському напрямку привертає увагу військового командування / фото Вікіпедія

Російським окупантам Лиманський напрямок, де активізувалися бойові дії, важливий в тому числі через політичні цілі - ворог хоче обійти Лиман, захопити залишки Луганської області та прорватися якомога далі на захід. Про це в ефірі телемарафону розповів полковник запасу ЗСУ, військовий експерт Сергій Грабський.

"Ми говоримо не про власне наступ на місто Лиман, а про просування далі на захід й це здійснюється методом обходу Лиману з півночі. Тут треба розуміти, ворог тут переслідує, так би мовити, політичну ціль - захопити залишки Луганської області, які до сих пір знаходяться під контролем України та прорватися якомога далі на захід для того, щоб вийти на лінію річки Оскіл, щоб там закріпитися", - сказав Грабський.

Він пояснив, що задум противника є дуже потужним, але проблема в тому, що він немає поки достатньо ресурсів, щоб здійснити такий прорив. Водночас, використовуючи таку послідовну тактику вдавлювання в нашу територію, окупанти намагаються досягти цієї мети.

Відео дня

"Починаючи з 2022 року вони виконують ці задачі послідовно, на їхню думку, та продовжують виконувати. Тому зараз вони зосередили увагу на Донецькому напрямку, вважаючи його основним, але одночасно продовжують діяти й на інших напрямках. Треба не забувати, що противник діє загалом за звичайною хрестоматійною схемою - зосередження зусиль на основному напрямку і створення напруги на інших ділянках, створення відволікаючих маневрів", - пояснив експерт.

Він наголошує, що тому активність противника на Лиманському напрямку привертає увагу військового командування. За його словами, росіяни мають досить великий стратегічний потенціал - людей, які скоро не закінчаться. Однак треба усвідомлювати наслідок дуже напружених бойових дій - шалені втрати, які завдали Сили оборони противнику.

Як додав Грабський, сьогодні російські війська не мають такого наступального потенціалу, який би їм дозволив вести широкомасштабний наступ на кількох напрямках. Про це свідчить, в тому числі ситуація в районі Лиману, де противник на вузькій ділянці фронту може зосередити певну кількість сил та засобів для того, щоб намагатися здійснити якісь прориви.

"Їм це частково вдається. Разом з цим вони відчувають серйозний дефіцит, як з людьми так й з озброєнням", - підкреслив експерт.  

Він зробив акцент на тому, що зброя та техніка в окупантів наразі у не дуже великій кількості, й для того, щоб компенсувати цю нестачу, росіяни використовують більше піхотних штурмів.

Для цього, своєю чергою, росіянам потрібно більше людей. Тому вони діють в абсолютно передбаченій манері - для того щоб швидко поповнювати штурмові підрозділи, просто скорочують час на підготовку цих сил. Наприклад, в Курській області за пів року втрати росіян склали майже 40 тис., але під час підготовки Міноборони РФ може "переварити" тільки 30 тис. осіб.

"Щоб закрити цю дірку, вони змушені скорочувати термін підготовки", - сказав експерт.

Ситуація на фронті - останні новини

Як писав УНІАН, генерал-майор запасу ЗСУ Сергій Кривонос заявив, окупанти готують масштабний наступ. Водночас він наголосив, що у росіян не вистачить сил вести наступ по всій лінії фронту.

За його словами, окупанти промацують слабкі місця ЗСУ та змішують наш передній край "з землею й кров’ю". На думку генерала, росіяни почнуть "промацувати" десь ближче до другої половини квітня, в тому числі, щоб захопити полонених та влаштувати "марш" на Червоній площі 9 травня.

Своєю чергою військовий експерт Михайло Жирохов розкрив два напрямки, які можуть бути основними для наступу росіян влітку. Він підкреслив, що ситуація на Лиманському і Куп'янському напрямках виглядає доволі серйозно і загрозливо.

Вас також можуть зацікавити новини: